Nasıl Kullanılır?

1/2

Silveres Gümüş Göğüs Ucu Kapakları hem doğum öncesi önlem amaçlı, hem de doğum sonrasında, hassaslaşan göğüs uçlarını korumaya yardımcı olarak kullanılır. Peki gümüş göğüs kapakları nasıl kullanılır?

Kullanımı çok kolay ve pratiktir. Koruyucu gümüş kapaklar göğüs ucuna kapatıldıktan sonra sütyen takılarak sabitlenir.

Hamilelikte kullanılıyorsa: Doğuma 2 hafta kala, günde 1-2 saatle başlayıp gittikçe artan sürelerle takılması tavsiye edilmektedir. Doğum öncesi gece kullanıma gerek yoktur.

Doğum sonrası kullanılıyorsa: Emzirme sonrası, gümüş göğüs kapakları göğüs uçlarınızın üzerine kapatınız. Emzirme aralarında mümkün olduğunca uzun süre göğsünüzde kalmalarını sağlayınız. Emzirme öncesi kapakları çıkarınız.

Silveres ile birlikte başka bir krem, yağ ya da losyon kullanmayınız.

Kapakları göğüs pedi ile birlikte kullanabilirsiniz. Bu durumda, gümüş göğüs kapaklarını göğüs ucuna yerleştirdikten sonra, içerisine göğüs pedini yerleştirdiğiniz sütyeninizi takabilirsiniz.

Nasıl Temizlenir?

Koruyucu gümüş göğüs kapaklar nasıl temizlenir? İşte cevabı ürünü ilk defa kullanmaya başlayacağınız zaman herhangi bir temizliğe gerek yoktur.

Kapakların içine süt kalıntıları biriktiğinde sadece sudan geçirip, kurulanıp, tekrar takılabilir. Ayda bir defa ise, karbonatı çok az su ile macun kıvamına getirerek bu macun ile kapakları ovup bol su ile durulayarak temizlemeniz yeterlidir. Her yıkamadan sonra iyice kuruladığınızdan emin olunuz.

Dezenfektan veya deterjan kullanmayınız. Kaynatmayınız. Bulaşık makinesinde yıkamayınız. Bu, gümüş göğüs kapaklarına zarar verebilir.